LANGUAGE

Neredeyiz : İstanbul'un güncel eğlence, sanat ve kültür merkezi Beyoğlu'nda, Haliç'e karşıdan bakan Tepebaşı'ndayız.

Beyoğlu'nu anlatmaya gerek yok, günün neredeyse 24 saati canlılığını koruyan bu merkezde bulamayacağınız bir şey yok. Taksim'de şehir otobüsleri durağı, Karaköy - Kabataş vapur ve feribot durakları, Taksim - Şişhane metro istasyonları, ve Taksim'de şehirlerarası otobüs firmalarının büroları Beyoğlu'nu İstanbul'un en kolay ulaşılan yeri yapıyor.

Devman Hotel, trafiğe kapalı İstiklal Caddesi'ne paralel trafiğe açık iki caddeden biri olan Meşrutiyet Caddesine bağlı Asmalımescid caddesinde bulunmaktadır. Aynı caddede bulunan diğer önemli merkezler İngiliz Konsolosluğu, Pera Müzesi, Odakule ve şehrin ilginç yapılarından TRT. Taksim'den Unkapanı'na giderken, araçla İngiliz Konsolosluğu yanındaki ışıklardan sapılarak Meşrutiyet caddesine girilebiliyor.

Tarif : Otelimizi daha rahat bulabilmeleri için taksi sürücülerine verebileceğiniz tarif:

Taksimden araç ile gelirken solda ingiliz konsolosluğunun bulunduğu üçüncü ışıklardan sola dönüp, tekrar sağa dönüp Meşrutiyet caddesin üzerinde 50 metre ilerde bulunan pera palas otelinin önünden ilk sağa dönünce 30 metre ilerde sağdayız.

Taksim meydanından yürüyerek gelmek için ; İstiklal caddesini takip ediyoruz, yaklaşık 500 metre sonra isveç konsolosluğunun çaprazından sağa Asmalımescid caddesine dönünce 30metre ilerde sağdayız.

Bazı Bilgiler

- 2014 Ocak ayı itibari ile Atatürk Havaalanı'ndan taksi yaklaşık 40-45 TL tutuyor.

- 2014 Ocak ayı itibari ile ASabiha Gökçen Havaalanı'ndan taksi yaklaşık 100 TL tutuyor.

- Atatürk Havaalanı'ndan kalkan hafif tramvay en son Aksaray istasyonuna varıyor. (fiyatı 2 TL) Aksaray'dan otele dolmuş, otobüs veya taksi ile gelebilirsiniz. (taksi ücreti yaklaşık 12-15 TL) (ineceğiniz durak Tepebaşı)

- Havataş servis otobüsü ile geliyorsanız Tepebaşı durağında inebilirsiniz. Havaştaş otobüsleri hakkında daha fazla bilgi için Atatürk Havalimanı Tepebaşı'nı kaçırırsanız son durak olan Taksim'de inip oradan araçla ya da yürüyerek de gelebilirsiniz.(yaklaşık 300 metre)

- Sabiha Gökçen Havaalanı otelimize yaklaşık olarak 65 km uzaklıktadır. Havaştaş'ın Taksim servisleri başlamıştır. Daha fazla ayrıntıyı Sabiha Gökçen Havalimanı adresinden bulabilirsiniz

Bazı Noktalara Uzaklıklar ?

Atatürk Havalimanı : 20 km
Taksim Meydanı : 500m
İstiklal Caddesi : 50 km
Sultanahmet Meydanı : 2km
Çiçek Pasajı : 200 m
Alman Konsolosluğu : 600m
Hollanda Konsolosluğu : 100m
İsveç Konsolosluğu : 50m
Rus Konsolosluğu : 50m
Azerbaycan Konsolosluğu : 2km
İtalyan Konsolosluğu : 300m
Esenler Otogarı : 10 km
Yunan Konsolosluğu : 250m
İngiliz Konsolosluğu : 100m
Fransız Konsolosluğu : 400 m